10 روش نگهداری از ساعت مچی که حتما باید رعایت کنید : ساعت مچی چیزی بیش از چیزی است که زمان را نشان دهد. نه تنها نمادی ناب از مهندسی کلاسیک، با تاریخچه ای غنی و جالب است، بلکه داستان های شخصی نیز در ارتباط با این ساعت ها وجود دارد که بسیاری از اوقات ارزش های احساسی را بر ارزش های مالی برتری می دهند. اگر به درستی از آن مراقبت شود، می توان یک ساعت مچی خوب را از نسلی به نسل دیگر منتقل کرد. مراقبت صحیح از یک ساعت کار سختی نیست، به خصوص اگر به آن علاقه دارید، یا ارتباط شخصی نزدیک و نزدیکی با آن دارید همان طور که میدانید متریال و ساختار هر ساعت مچی متفاوت از دیگری می باشد. برای نگهداری صحیح از ساعت مچی خود نسبت به جنس بند و جنس شیشه  آن و… روش های مناسب را جستجو کنید. با داشتن اطلاعات کافی در رابطه با ساعت مچی خود محافظت از آن کار سختی نمی باشد بلکه نیاز به رسیدگی و اطلاعت صحیح دارد.

1. ساعت مچی خود را تمیز کنید

ساعت مچی خود را هر چند وقت یکبار تمیز کنید. یک پارچه نرم بردارید و بند و صفحه آن را پاک کنید تا هرگونه کثیفی یا گرد و غبار پاک شود. برای اینکه ساعت خود را در شرایط کارکرد خوب نگه دارید، قاب ساعت و بند آن را به طور منظم تمیز کنید. اگر ساعت شما ضد آب نیست، از یک پارچه پولیش خشک و نرم برای پاک کردن قاب و بند آن استفاده کنید تا هرگونه کثیفی پاک شود. اگر ساعت شما در برابر آب مقاوم است، می توانید با استفاده از یک پارچه مرطوب آن را تمیز کنید.

2. سرویس ساعت مچی شما

ساعت خود را هر دو تا سه سال یک بار برای ساعت های مچی مکانیکی و سه تا چهار سال برای ساعت های کوارتز سرویس کنید. با این کار می توانید از هرگونه آسیب رسی به ساعت خود جلوگیری کنید

3. دور نگه داشتن ساعت مچی از آهنربا

از آهنربا دوری کنید. ممکن است برخی از شما ندانید که قرار دادن ساعت مچی خود در نزدیکی آهنربا می تواند بر زمان سنجی ساعت شما تأثیر منفی بگذارد. آگاه باشید که بسیاری از وسایلی که در طول روز با آن ها سرکار دارید حاوی آهنربا می باشند انواع وسایل آشپزخانه برخی از اکسسوری ها و …

4.  مقاومت در برابر آب ساعت مچی

میزان مقاومت ساعت مچی خود در برابر آب را بدانید. امروزه بیشتر ساعت‌ها با مقاومت در برابر آب ساخته می‌شوند، که تعداد کمی از آن ها دارای مقاومت در برابر آب نمی باشند. اما ساعت‌های قدیمی به مرور زمان ضدآب بودن خود را از دست می‌دهند. اگر ساعت شما در برابر آب مقاوم نیست، باز هم می تواند قطرات کم و کوچک آب را تحمل کند، اما بهتر است از آن اجتناب کنید. و اگر ساعت شما بند چرمی دارد، از خیس شدن ساعت خود بپرهیزید، زیرا آب چرم را ضعیف می کند

5. نگهداری از صفحه شیشه ای ساعت مچی

مراقب شیشه ساعت باشید درست است که تمامی ما مراقب صفحه های ساعت مچی خود هستیم، اما همچنان حواس خود را بیشتر جمع کنید. برای جلوگیری از برخورد صفحه ساعت مچی به دیوار یا هر چیز دیگری که ممکن است باعث ایجاد خراش شود، تمام اقدامات احتیاطی را که می توانید انجام دهید.

6. نگه داشتن جعبه ساعت مچی

جعبه ساعت خود را نگه دارید. هنگامی که ساعت خود را استفاده نمی کنید، بهتر است آن را در جعبه‌ای که همراه آن بوده است نگهداری کنید. با قرار دادن ساعت مچی روی بند یا روی کریستال صفحه، همیشه این احتمال وجود دارد که روی ساعت خط و خش بیفتد. جعبه ساعت برای ایمن نگه داشتن ساعت ساخته شده است و از ساعت محافظت می کند.

7. محدود کردن قرار گرفتن در معرض نور خورشید

از قرار گرفتن طولانی مدت در معرض نور خورشید جلوگیری کنید. نور خورشید می تواند رنگ ساعت شما را تحت تاثیر قرار دهید. همچنین، گرما می تواند عمر باتری را کاهش دهد. بنابراین بهتر است از قرار گرفتن ساعت مچی در زیر نور مستقیم خورشید جلوگیری کنید

8. دوری از مواد شیمیایی

از تماس با مواد شیمیایی مانند صابون، مواد شوینده، لوازم آرایشی و عطریات جلوگیری کنید. برخور ساعت مچی با این مواد می تواند به قاب یا بند ساعت آسیب برساند. همچنین، بهتر است از تماس ساعت مچی و عطر خودداری کنید، به خصوص اگر ساعت شما دارای نوار چرمی می باشد. عطر می تواند به چرم آسیب برساند، آن را ضعیف کند و باعث پاره شدن آن شود. هنگام اسپری کردن عطر یا ادکلن، قبل از قرار دادن ساعت روی مچ دست، اجازه دهید کاملا خشک شود.

9. به ساعت سازها اعتماد کنید

هرگز ساعت خود را به تنهایی برای تعمیر یا بررسی باز نکنید. این کار را به یک ساعت ساز حرفه ای و مورد اعتماد بسپارید. باز کردن ساعت می تواند آن را در معرض گرد و غبار، کثیفی و سایر ذرات موجود در هوا قرار دهد، بنابراین بهتر است این کار را به یک تعمیرکار بسپارید.

10. دفترچه ساعت مچی

دفترچه راهنمای ساعت مچی خود را بخوانید. این مراحل به احتمال زیاد برای مراقبت مخصوص هر ساعت اعمال می شود. با این حال، موارد خاصی وجود دارد که مخصوص هر ساعت است و این نکات به احتمال زیاد در دفترچه راهنمای هر ساعت مچی ذکر شده است

اهمیت گارانتی ساعت مچی

ضمانتنامه تمام برندهای معتبر ساعت، یک دوره گارانتی در مورد ایرادات و مشکلات کارخانه ارائه می دهند. این مسائل معمولاً در ۶ تا ۱۲ ماه اول زندگی یک ساعت برجسته می شوند. اطمینان حاصل کنید که مسائل مربوط به گارانتی توسط یک نمایندگی رسمی خدمات برند شما بررسی شده است. در غیر این صورت خطر ابطال گارانتی شما نیز وجود دارد.

اهمیت اورجینال بودن گارانتی

به خاطر داشته باشید ساعت های اورجینال قاعدتا طول عمر بیشتری نسبت به ساعت های غیر اورجینال دارند. زیرا از متریال بهتر و با کیفیت تری ساخته شده اند. متاسفانه دیدگاه نادرستی بابت ساعت های اورجینال وجود دارد که بابت قیمت آن می باشد، برخلاف چیزی که فکر می کنید خرید ساعت مچی اورجینال آن قدر ها هم سخت نمی باشد. بلکه نسبت به بودجه خود نیاز به آگاهی بابت قیمت برند های با کیفیت و مقرون به صرفه دارد. تمامی ساعت مچی های موجود در وبسایت گالری ساعت می نت اورجینال هستند و دارای گارانتی اصالت کالا، گارانتی شرکت وارد کننده، و برخی محصولات دارای گارانتی جهانی می باشند. برای داشتن خریدی مطمئن به وبسایت گالری ساعت می نتمراجعه کنید.

نتیجه

با رعایت تمام این توصیه ها، شکی نیست که ساعت شما عمر طولانی و شادی را در کنار شما خواهد داشت. و اگر فقط یکی از آنها را بر عهده بگیرید، باید نگهداری آن را به یک ساعت ساز مورد اعتماد بسپارید، که می داند چگونه با آن به درستی رفتار کند. در حالی که این بازدیدها البته مستلزم پرداخت هزینه هستند، به خاطر داشته باشید که این هزینه در مقایسه با هزینه تعمیرات نهایی مورد نیاز توسط یک ساعت نادیده گرفته شده و بد نگهداری چیزی نیست!

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0

بالا

X